Blog

 • Co to jest cylinder w okularach? Edukacja
  Co to jest cylinder w okularach?

  Jednym z tajemniczych pojęć związanych z optyką jest cylinder w okularach. Co to jest? Swoją nazwę zawdzięcza konstrukcji przypominającej wycinek cylindra. Jakie ma znaczenie w praktyce? Po co wykorzystuje się cylinder w okularach? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co to cylinder w okularach i dlaczego jest tak istotny dla poprawy jakości widzenia osób cierpiących na astygmatyzm.

  Czytaj więcej
 • Jakie okulary do jazdy samochodem wybrać? Edukacja
  Jakie okulary do jazdy samochodem wybrać?

  Promienie słoneczne, choć pożądane podczas urlopu, czy wolnego weekendu, mogą stać się znacznym utrudnieniem podczas prowadzenia pojazdu. Oślepiające promieniowanie UV powoduje dyskomfort, utrudnia swobodne poruszanie się po drodze i wiąże się z niebezpieczeństwem z powodu ograniczonej widoczności. Istnieje jednak skuteczna metoda, dzięki której Twoja wygoda za kierownicą może zdecydowanie się poprawić! Wybierz okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, a przekonasz się, że jazda samochodem w...

  Czytaj więcej
 • Jakie okulary do komputera wybrać – jakie okulary do pracy biurowej? Produkt
  Jakie okulary do komputera wybrać – jakie okulary do pracy biurowej?

  Liczba osób, których obowiązki zawodowe opierają się głównie na pracy z komputerem, z roku na rok rośnie. Warto zatem mieć świadomość, że monitor emituje szkodliwe dla wzroku światło niebieskie. Dlatego też obserwujemy coraz większe zainteresowanie okularami biurowymi. Czym dokładnie jest ten produkt? Kiedy okulary do komputera mogą stać się właściwym rozwiązaniem? Dowiedz się, ile kosztują okulary biurowe i jakie okulary do pracy przy komputerze warto wybrać!

  Czytaj więcej
 • Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Edukacja
  Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

  Najpopularniejszym produktem optycznym chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV są okulary przeciwsłoneczne. Jakie wybrać, aby mieć pewność, że zagwarantują skuteczną ochronę przed negatywnym działaniem słońca? Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, jakie kupić okulary przeciwsłoneczne i gdzie szukać odpowiednich modeli. Sprawdź, jak zadbać o swój wzrok i wybierz najlepszy produkt!

  Czytaj więcej
 • Zaburzenia widzenia – nagłe pogorszenie wzroku Edukacja
  Zaburzenia widzenia – nagłe pogorszenie wzroku

  Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, dzięki którym każdego dnia możesz obserwować otaczającą Cię rzeczywistość, wykonywać bez przeszkód domowe obowiązki, podejmować aktywność zawodową oraz realizować swoje pasje. Zdarzają się jednak sytuacje, w których osoba ciesząca się do tej pory dobrym wzrokiem zaczyna odczuwać pewne dolegliwości. Czy zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy po porannym przebudzeniu nagle poczułeś pogorszenie wzroku? Jeszcze kilka godzin wcześniej nic nie wskazywało, że stan...

  Czytaj więcej
 • Jak dobrać rozmiar okularów? Edukacja
  Jak dobrać rozmiar okularów?

  Zdecydowałeś się na zakup okularów, ale nie wiesz, od czego zacząć? Producenci oferują wiele różnorodnych modeli różniących się rozmiarem, kształtem, kolorem, materiałem i jakością wykonania. Który z tych czynników jest najistotniejszy? Okazuje się, że wybór odpowiedniego rozmiaru okularów jest kluczowy dla zapewnienia wygody, dobrej widoczności oraz atrakcyjnego wyglądu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okularów korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych, to właśnie od wymiarów zależy Twoje...

  Czytaj więcej
 • Jak dobrać okulary do twarzy? Edukacja
  Jak dobrać okulary do twarzy?

  Chcesz idealnie dopasować kształt i kolor oprawek okularowych dla siebie? Zastanawiasz się, jak dobrać okulary do twarzy, aby prezentować się atrakcyjnie i czuć komfortowo w każdej sytuacji? Wiemy, że są one istotnym elementem wpływającym na wygląd całej stylizacji – mogą ją harmonijnie uzupełniać lub stanowić odrębny, przyciągający wzrok dodatek. Przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak dopasować okulary do twarzy okrągłej, owalnej, kwadratowej i trójkątnej! W dalszej...

  Czytaj więcej
 • Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych? Edukacja
  Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

  Wybierz okulary, które będą Ci służyły przez długie lata. Upewnij się, że posiadają właściwą kategorię barwienia, soczewki z filtrem UV oraz że wykonane są z materiałów bezpiecznych dla Twojej skóry. Dowiedz się jak to zweryfikować!

  Czytaj więcej
 • Badanie wzroku – kiedy warto wybrać się do optometrysty? Edukacja
  Badanie wzroku – kiedy warto wybrać się do optometrysty?

  Bóle głowy, mrużenie, pieczenie i łzawienie oczu – zastanawiasz się czy to już powód, żeby przebadać wzrok? Czy to normalne, że po całym dniu widzisz gorzej? Kiedy powinieneś wybrać wizytę u optometrysty, a kiedy u okulisty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym wpisie!

  Czytaj więcej
 • Jak chronić wzrok? Edukacja
  Jak chronić wzrok?

  Ochrona narządu wzroku jest ważna od urodzenia. Istnieje wiele sposobów ochrony przed nadfioletem - począwszy od odpowiedniej diety bogatej w przeciwutleniacze i witaminy po różnego rodzaju produkty dostępne na rynku optycznym w 100% blokujące nadfiolet. 

  Czytaj więcej
Showing 1 to 10 of 19 (2 Pages)
Loading...